NAJMODNIEJSZE KOLORY

Modne kolory ścian

Moda rządzi się swoimi prawami również w kwestii wyposażenia wnętrz i wybierania odpowiedniej kolorystyki w danym sezonie. Wraz z rozpoczęciem się czasu remontów, a więc wraz z wiosną, zainteresowanie tym tematem niepomiernie wzrasta. Zanim zaczniesz planować wiosenne zmiany w swoim mieszkaniu sprawdź, jakie kolory są najmodniejsze w tym sezonie.

Zadbaj o odpowiedni klimat

Za pomocą koloru na ścianach nadajesz nie tylko uroku czy ładnego, estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim klimatu i atmosfery, dlatego bardzo ważne jest dobranie barwy odpowiednio do funkcji oraz do efektu, jaki chcesz osiągnąć. Modne kolory ścian w tym sezonie to głównie te ciemne, nieco tajemnicze, rzadko dotychczas stosowane, nadające elegancji oraz niepowtarzalnego uroku. Przeciwieństwem do nich będą jasne, przestrzenne wnętrza, wykonane z wykorzystaniem jasnych, delikatnych, często też pastelowych barw.

Każde pomieszczenie ma inny charakter

Charakter pomieszczenia można podkreślać na różne sposoby, jednak najłatwiej zdominować je za pomocą odpowiednio dobranego koloru ściany. Szczególnie modne w przypadku salonów są w tym sezonie ciemne kolory, takie jak granaty oraz ciemna, butelkowa zieleń, dotychczas stosowane i spotykane bardzo rzadko. Do tego wybierane są również aksamitne czy welurowe obicia kanap, co ma za zadanie stworzyć przytulną i domową całość z nutą elegancji. Co innego będzie się jednak działo w kuchniach.

Odpowiednie kolory do kuchni

Tutaj zwykle panuje trend na pełną funkcjonalność, a więc jak największą ilość światła i przestrzeni, którą zapewnia głównie kolor biały i jego pochodne. W przypadku kuchni modny jest wciąż styl skandynawski, stawiający na biele oraz liczne odcienie szarości. Dzięki temu kuchnia nie jest bezosobowa, a sprawia wrażenie przytulnego miejsca, w pełni domowego, w którym przyjemnie coś razem ugotować czy wypić razem kawę z rana.

Odpowiednie kolory do kuchni

Moda dociera również do wnętrza sypialni, stawiając w tym sezonie przede wszystkim na delikatne róże oraz szarości, wśród których człowiek może się wyciszyć. Wraz z beżami to wciąż raczej neutralne tło, do którego można zastosować najróżniejszego rodzaju dodatki, które jednocześnie nie absorbuje za bardzo naszej uwagi. W modzie będą również odcienie koloru żółtego, w niektórych wersjach stosowane także w przypadku wnętrz sypialni. Bez względu na obowiązującą modę staraj się jednak dopasowywać wygląd swojego mieszkania również do swoich gustów, aby nie otrzymać modnego wnętrza z pierwszych stron katalogów wnętrzarskich, w którym nie będziesz chciał przebywać.