Pakiet Harry Potter i Kamień Filozoficzny: Slytherin, Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw

Pakiet Harry Potter i Kamień Filozoficzny: Slytherin, Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw

Dla największych fanów najsłynniejszego czarodzieja w historii dziecięcej literatury powstały specjalne wydania kolekcjonerskie z okazji 20-lecia publikacji pierwszego tomu powieści. Pakiet Harry Potter i Kamień Filozoficzny: Slytherin, Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw (https://www.taniaksiazka.pl/pakiet-harry-potter-i-kamien-filozoficzny-slytherin-gryffindor-hufflepuff-ravenclaw-joanne-kathleen-rowling-p-1378992.html) zawiera cztery różne edycje powieści, z których każda poświęcona została jednemu z domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Pierwsza część serii

“Harry Potter i kamień filozoficzny” to pierwsza część najpopularniejszej serii książek dla dzieci przełomu XX i XXI wieku. Harry jest sierotą i wychowuje się w domu swojej ciotki Petunii i wujka Vernona. Chłopiec nie jest tam dobrze traktowany i czuje, że zupełnie do nich nie pasuje. Kiedy pewnego dnia dostaje tajemniczy list zaadresowany specjalnie do niego wujek z ciotką natychmiast mu go odbierają i wyrzucają. Kiedy kolejne listy nie przestają przychodzić, Harry zostaje wywieziony daleko od domu. Całą rodzinę odnajduje jednak Hagrid, który wyjaśnia Harry’emu kim byli jego rodzice i co się z nimi naprawdę stało. Przekazuje również chłopcu list informujący o przyjęciu go do Hogwartu – szkoły dla młodych czarodziejów. Harry rozpoczyna naukę, znajduje nowych przyjaciół, a szkoła staje się dla niego prawdziwym domem.

Dodatki do książek

Każde wydanie zawiera dodatkowe informacje o jednym z czterech domów Hogwartu. Dotyczą one założyciela domu, jego opiekunów, ducha, znanych absolwentów oraz ich sukcesów. Wszystkie ilustracje wykonane zostały przez Levi’ego Pinfolda. Poszczególne okładki różnią się barwami i herbami domów. Dla prawdziwych potteromaniaków przygotowany został także specjalny quiz z wiedzy o Hogwarcie. Pakiet czterech książek będzie z pewnością idealnym prezentem dla największych fanów Harry’ego Pottera.

Autorka

Joanne Kathleen Rowling urodziła się w Anglii w 1965 roku. Po ukończeniu studiów z filologii klasycznej i francuskiej pracowała jako nauczycielka. Pierwszą powieść o Harrym Potterze wydała w 1997 roku. Każda kolejna część przyniosła jej ogromną sławę, a Rowling stała się jedną z najsłynniejszych pisarek na świecie. Książki przetłumaczone zostały na 70 języków i sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy. Wśród dzieci rozpoczął się prawdziwy szał na punkcie Harry’ego Pottera, a stało się to w czasie, kiedy uważano, że czytanie od dawna przestało być już dla nich modne. Wkrótce powieści Rowling zostały zekranizowane, a pisarka zaczęła tworzyć także książki dla dorosłych. Wydała kilka powieści kryminalnych jak:

  • ”Trafny wybór”
  • “Wołanie kukułki”
  • “Jedwabnik”
  • “Żniwa zła”
  • “Zabójcza biel”.
Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com